6739196

نکات کمپینگ در هوای بارانی

در این مقاله قصد داریم راجع به یکی از موارد ضروری و مهم در سفرهای کمپینگ ، مطالبی را به سمع و نظر شما عزیزان برسانیم . هنگامی که در کمپینگ بارش باران آغاز شود ؛ راه حلی برای جلوگیری از خیس شدن دارید ؟ این مقاله نکات کمپ در باران را برای شما عزیزان شفاف سازی می­کند .

۱۴۰۱ سه شنبه ۲۰ ارديبهشت
1024بازدید
نکات کمپینگ در هوای بارانی

 هنگام بارش باران از کمپ زدن زیر درختان نیز خودداری کنید زیرا تا ساعت ها پس از باران قطرات باران روی شما می چکد و یا ممکن است در صورت وزش باد و یا طوفان ، شاخه های درختان شکسته و با شتاب زیاد به شما برخورد کنند . در این صورت ممکن است جراحت هایی را نیز به همراه داشته باشد .

ذکر این نکته در این جا الزامی است که هنگام کمپ زدن در فصل های سرد سال نظیر پاییز و زمستان ، در نقاطی که مشرف به طلوع آفتاب هستند ؛ کمپ بزنید . این امر سبب می شود که هنگام بیدار از خواب حس خوبی داشته باشید .

تجهیزات لازم کمپ در شرایط بارانی :
به همراه داشتن وسایل و تجهیزات مورد نیاز در هنگام کمپینگ در شرایط بارانی به شما در داشتن سفری ایمن و لذت بخش کمک شایانی می کند . از جمله تجهیزات مورد نیاز عبارتند از :

چادر مسافرتی ضد آب و یا کاور ضد آب
طناب
پانچو
ژاکت و شلوار ضد آب و در کل لباس بارانی ضد آب
کیسه ی ضد آب برای به همراه داشتن وسایل مورد نیاز
چراغ قوه ی ضد آب
کفش های مخصوص هوای بارانی
یک دست لباس اضافه که ترجیحا زود خشک می شوند
دو جفت جورابپشمی یا معمولی
نکات کمپ در باران و کمپینگ به هنگام شب :
شما باید برای کمپینگ هنگام شب وسایل مورد نیاز را حتما به همراه داشته باشید . به طور مثال همراه داشتن چراغ های لیتیومی و چراغ قوه با باتریهای اضافه در این شرایط اجتناب ناپذیر است . برای دوام بیشتر باتری ها در فصل های سرد می توان از باتری های لیتیومی استفاده کرد . حتی می توان از چند شمع نیز استفاده کرد و برای خاموش نشدن زیر باران و یا در حین وزش باد ، می توان آن را داخل شیشه های مربا قرار داد . بدین ترتیب شما قادر به دیدن اطرافتان هستید و می توانید شامی دلچسب را برای خود حاضر کنید.

نکات کمپینگ در هوای بارانی